Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z regulaminem. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rankingi

Ranking na stronie głównej

Ranking na stronie głównej uwzględnia wszystkich Użytkowników i ich sumy punktów. Miejsce w rankingu uzależnione jest od łącznej sumy zdobytych punktów. Ranking aktualizowany jest w czasie rzeczywistym.

Ranking poszczególnych puzzli

Każdy wymiar puzzli ma swój odrębny ranking. Miejsce Użytkownika w rankingu wybranych puzzli o wybranych wymiarach uzależnione jest od liczby ruchów, jakie wykonano do momentu ułożenia puzzli. Im mniej ruchów tym wyższa lokata zajmowana w rankingu. Gdy dwóch Użytkowników, ma taką samą liczbę ruchów, wówczas o miejscu w rankingu decyduje czas w jakim ułożono puzzle(krótszy jest lepszy).

Ranking Puzzlomaniak Dnia, Tygodnia, Miesiąca, Roku

W tym rankingu punkty są liczone jako różnica posiadanych punktów na początku i końcu dnia, tygodnia, miesiąca i roku. Do rankingu brane są tylko profile, których różnica w punktacji jest dodatnia.

"Puzzlomaniak Dnia" wyróżnienie otrzymuje profil, z największą różnicą posiadanych punktów na początku i końcu danego dnia, za który przyznawane jest wyróżnienie.

"Puzzlomaniak Tygodnia" wyróżnienie otrzymuje profil, z największą różnicą posiadanych punktów na początku i końcu danego tygodnia, za który przyznawane jest wyróżnienie. Tydzień rozpoczyna się w poniedziałek.

"Puzzlomaniak Miesiąca" wyróżnienie otrzymuje profil, z największą różnicą posiadanych punktów na początku i końcu danego miesiąca, za który przyznawane jest wyróżnienie.

"Puzzlomaniak Roku" wyróżnienie otrzymuje profil, z największą różnicą posiadanych punktów na początku i końcu danego roku, za który przyznawane jest wyróżnienie.

Przykładowo dziś na początku dnia(o północy) posiadamy 300 punktów, na koniec dnia stan punktów wynosił 480. Wówczas do rankingu dnia zostanie policzone 480 - 300 = +180.

Przykładowo dziś na początku dnia(o północy) posiadamy 600 punktów, na koniec dnia stan punktów wynosił 580. Wówczas do rankingu dnia zostanie policzone 600 - 580 = -20.

Całą dostępną historię Rankingu dnia, tygodnia, miesiąca i roku można zobaczyć na podstronie Kalendarz rankingu
Dodatkowo jest tam widoczny podgląd, z widokiem o ile zmieniła się nasza punktacja w tym: dniu, tygodniu, miesiącu.

Punkty

Tylko puzzle wyróżnione są punktowane!

Punkty za ułożenie puzzli

Za ułożenie puzzli przyznawane są punkty. Ilość punktów to 10% z ilości elementów ułożonych puzzli. Punkty zaokrąglane są do liczb całkowitych. Np. dla puzzli o wymiarach 8x6 przyznane zostanie 5 punktów(10% * 48 = 4,8 ~ 5).

Punkty za ułożenie otrzymuje się tylko raz bez względu na to, ile razy będziemy układać te same puzzle o tym samym wymiarze. Natomiast układając te same puzzle(ten sam obrazek), ale wybierając już inny wymiar(ilość elementów) np. 10x7 zamiast 8x6 , wówczas otrzymamy 7 pkt(10% * 70), za pierwsze ułożenie puzzli o tym wymiarze.

Punkty dodatkowe

Punkty dodatkowe są przyznawane, gdy nasz wynik znajdzie się w rankingu danych puzzli(o danym wymiarze) w pierwszej dziesiątce .

Ilość punktów dodatkowych jest następująca:
1 miejsce 100% * liczba elementów puzzli
2 miejsce 90% * liczba elementów puzzli
3 miejsce 80% * liczba elementów puzzli
4 miejsce 70% * liczba elementów puzzli
5 miejsce 60% * liczba elementów puzzli
6 miejsce 50% * liczba elementów puzzli
7 miejsce 40% * liczba elementów puzzli
8 miejsce 30% * liczba elementów puzzli
9 miejsce 20% * liczba elementów puzzli
10 miejsce 10% * liczba elementów puzzli

WAŻNE:
Ranking puzzli jest aktualizowany w czasie rzeczywistym, oznacza to, że ilość punktów dodatkowych posiadanych przez Użytkownika, również jest aktualizowana w czasie rzeczywistym. W związku z powyższym raz zdobyte punkty dodatkowe mogą zostać "odebrane" przez innych Użytkowników, którzy osiągneli lepszy rezultat w rankingu danych puzzli(o danym wymiarze).

Pojedynki

Tylko osoby zalogowane mogą brać udział w pojedynkach!

Pula na pojedynki

Każdy nowy Użytkownik ma na początku swoją pulę na pojedynki pustą. Pula ta zwiększa się za układanie puzzli na takich samych zasadach jak Punkty za ułożenie puzzli. Dodatkowo wygrane pojedynki zwiększają pulę, a przegrane pomniejszają.

Stawka pojedynku

Osoba wyzywająca na pojedynek ustala swoją stawkę(nie większą niż posiadana pula i nie mniejsza niż 2). Osoba przyjmująca wyzwanie, może zaakceptować stawkę lub może zmienić, ale tylko na mniejszą!

Punkty za wygranie pojedynku

Za wygranie pojedynku przyznawane są punkty. Jeżeli zwycięzca ma lepszy wynik zarówno pod względem czasu(krótszy) jak i liczby ruchów(mniej) wówczas zdobywa tyle punktów ile wynosiła stawka zatwierdzona przez przyjmującego pojedynek, w przeciwnym przypadku liczba punktów to połowa stawki.

Przegranie pojedynku

Przegranie pojedynku oznacza tylko utratę stawki, ale nie punktów! Warto więc brać udział w pojedynkach bo można zdobyć dodatkowe punkty w rankingu.

Wygranie pojedynku

Wygranie pojedynku oznacza zarówno zdobycie punktów do rankingu jak i powiększenie swojej puli na kolejne pojedynki!

WAŻNE: Przerwanie pojedynku

Przerwanie pojedynku oznacza utratę stawki postawionej w pojedynku. Jeżeli przerwanie pojedynku nastąpiło po stronie przyjmującego pojedynek, wówczas stawka postawiona przez przeciwnika, wraca do jego puli. Przerwanie pojedynku następuje, gdy opuścimy lub odświeżymy stronę na której są widoczne puzzle do ułożenia i dotyczą one pojedynku.